אני לא יכולה עם המבטים שלך

בתקופת החגים אני מעדיפה ללכת לסופר בעצמי, גם כדי לבחור את המוצרים הטובים ביותר, אבל גם כי זאת הזדמנות מצויינת להרגיש קצת דינמיקות זוגיות בשטח, מחוץ לחלל הסטרילי של הקליניקה.

גם הפעם לא התאכזבתי ולפני החג האחרון, ממש בעודי עומדת בתור לקופה, שמעתי שיחה בין שני בני זוג. הם נראו לי צעירים למראה, בערך בגילאי ה-30 לחייהם. חטובים, מטופחים, ללא ספק power couple מקומי.

האישה פנתה לבן זוגה בזעם מאופק והטיחה בפניו – “אני לא מבינה מה אני עושה איתך בכלל!” בן הזוג נראה מעט מיואש, כאילו זאת לא הפעם הראשונה שהוא שומע את המשפט הזה והסתכל על בת זוגו במבט מזוגג. היא המשיכה “נמאס לי מהמבטים שלך” והדגישה את המילה מבטים בצורה כזו שגיצים יצאו לה מהעיניים. “אי אפשר לצאת איתך לשום מקום מבלי שתסובב את המבט! אם אתה חושב שהיא יותר יפה ממני, אז בבקשה – רוץ אחריה ואל תבזבז לי את הזמן!”

בשלב הזה בן הזוג לא נשאר חייב, הוא נדרך כולו וענה בביטחון “מה את רוצה ממני? כבר אסור להסתכל? אני מסתכל על בחורה יפה באותה מידה שאני מסתכל על מכונית מרצדס – שתיהן יפות ומרשימות ונעים לי להביט עליהן”. אותה בת זוג הזעיפה פנים ולא נראתה מרוצה כלל וכלל מהתשובה. ואז כאילו כדי להחריף את הסיטואציה המשיך הבחור להצטדק ואמר “אני רק מסתכל! לא עשיתי כלום!”

לא הספקתי לשמוע איך הוא יצא מהסיטואציה בסוף כי הגיע תורי, אבל סיפור המבטים אינו זר לי כלל וכלל, הוא חוזר על עצמו בוריאציות שונות בקליניקה שלי כך שהספקתי לחדד מסר הפונה לגברים מבינכם:

להסתכל – זה נורמלי וטבעי. אני בטוחה שרוב הקוראים (וגם הקוראות) באמת יסובבו מבט כשתעבור לידם מכונית יפה או אישה יפה לצורך העניין. אבל אנחנו חייבים להיות במודעות לסוג המבט שלנו.

ולמה אני מתכוונת?

יש מבט חטוף, כמו המבט שתיארתי למעלה. אותו “סיבוב הראש” המוכר כשמשהו תופס את תשומת הלב שלנו. אבל ברגע שהמבט החטוף מתמשך מעבר לנעים והופך לחודרני ונועץ – אז אתה פוגע בכבודה של בת זוגתך ובכבודך שלך.

ולנשים שקוראות אני פונה ואומרת – אל תתנו לנושא יותר משקל ממה שמגיע לו. אם בן הזוג מסתכל על נשים יפות, סימן שהן יפות בעיניו – ותו לא. אין הדבר אומר שאת לא יפה בעיניו או שהוא לא רוצה אותך יותר.

אם בכל זאת אתם מרגישים שנושא המבטים מעיב על הקשר ביניכם, אל תהססו ואל תמשכו את המריבה הזאת יותר משצריך. פנו עוד היום לאוליסטי ונתאם פגישה שתפקס את המבט חזרה לזוגיות שלכם.