אני לא יכולה עם המבטים שלך

בתקופת החגים אני מעדיפה ללכת לסופר בעצמי, גם כדי לבחור את המוצרים הטובים ביותר, אבל גם כי זאת הזדמנות מצויינת להרגיש קצת דינמיקות זוגיות בשטח, מחוץ לחלל הסטרילי של הקליניקה.

גם הפעם לא התאכזבתי ולפני החג האחרון, ממש בעודי עומדת בתור לקופה, שמעתי שיחה בין שני בני זוג. הם נראו לי צעירים , בערך בגילאי ה-30 לחייהם. חטובים, מטופחים,  power couple מקומי.

האישה פנתה לבן זוגה בזעם מאופק והטיחה בפניו – “אני לא מבינה מה אני עושה איתך בכלל!” בן הזוג נראה מעט מיואש, כאילו זאת לא הפעם הראשונה שהוא שומע את המשפט הזה והסתכל על בת זוגו במבט מזוגג. היא המשיכה “נמאס לי מהמבטים שלך” והדגישה את המילה מבטים בצורה כזו שגיצים יצאו לה מהעיניים. “אי אפשר לצאת איתך לשום מקום מבלי שתסובב את הראש! אם אתה חושב שהיא יותר יפה ממני, אז בבקשה – רוץ אחריה ואל תבזבז לי את הזמן!”

בשלב הזה בן הזוג לא נשאר חייב, הוא נדרך כולו וענה בביטחון “מה את רוצה ממני? כבר אסור להסתכל? נשים יפות מושכות את תשומת הלב , מה אני מכונה”?  היא  הזעיפה פנים ולא נראתה מרוצה כלל מהתשובה. ואז כאילו כדי להחריף את הסיטואציה המשיך הבחור להצטדק “אני רק מסתכל! לא עשיתי כלום!”

לא הספקתי לשמוע איך הוא יצא מהסיטואציה בסוף כי הגיע תורי, אבל סיפור המבטים אינו זר לי כלל וכלל, הוא חוזר על עצמו בוריאציות שונות בקליניקה שלי . 

להסתכל – זה נורמלי וטבעי. אני בטוחה שרוב הקוראים וגם הקוראות באמת יסובבו מבט כשיעבור לידם אדם טוב מראה. אבל אנחנו חייבים להיות במודעות לסוג המבט שלנו. וכאן אני אחדד . 

למה אני מתכוונת?

יש מבט חטוף, כמו המבט שתיארתי למעלה. אותו “סיבוב הראש” המוכר כשמשהו תופס את תשומת הלב שלנו. אבל ברגע שהמבט החטוף מתמשך מעבר לנעים והופך לחודרני ונועץ – אז אתה פוגע בכבודה של בת זוגתך ובכבודך שלך.

ולנשים שקוראות אני פונה ואומרת – אל תתנו לנושא יותר משקל ממה שמגיע לו. אם בן הזוג מסתכל על נשים יפות, סימן שהן יפות בעיניו – ותו לא. זה לא אומר שאת לא יפה בעיניו או שהוא לא רוצה אותך יותר.

אם בכל זאת אתם מרגישים שנושא המבטים מעיב על הקשר ביניכם, אל תהססו ואל תמשכו את המריבה הזאת יותר משצריך. פנו עוד היום לאוליסטי ונתאם פגישה שתפקס את המבט חזרה לזוגיות שלכם.